Menu

Lokalizacja

Zobacz na mapie, gdzie znajduje się nasz “Bajkowy Zameczek”. Zobacz więcej »

Partnerzy

Projekty

Informacje

31.05.2021DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU
Informujemy, iż z okazji Dnia Dziecka zaplanowaliśmy dla naszych milusińskich szereg atrakcji:
- we wtorek 1 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbywać się będą gry i zabawy; stanie również kolorowy dmuchaniec, a na podwieczorek będą serwowane lody rzemieślnicze wraz z bitą śmietaną i kolorowymi posypkami;
- w środę 2 czerwca zaplanowany jest wyjazd do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie na warsztaty terenowe.

Grupy młodzsze wezmą udział w warsztatach zatytułowanych "Z życia pszczół". Warsztaty przybliżające życie pszczół, podczas których uczestnicy zapoznają się z budową ula, pracami oraz wyposażeniem pszczelarza i obserwują budowę pszczoły pod lupą lub binokularami. Zdobywają informacje na temat struktury roju, rozwoju pszczół, zapylania kwiatów oraz poznają wiele ciekawostek z życia w ulu. Podejmowane jest zagadnienie roli zapylaczy w świecie. Warsztaty przewidują także wizytę w ogrodowej pasiece oraz zwiedzenie kolekcji roślin miododajnych. Warsztaty dla najmłodszych obejmują zajęcia artystyczne.
 
Natomiast grupa najstarsza przeżyje swoją wielką przygdę odbywając warsztaty zatutułowane "Zielony survival". Zajęcia terenowe zachęcające do obcowania z dziką przyrodą, rozwijające postawy proekologiczne i uczące samodzielności. W programie między innymi nauka korzystania z kompasu, sposoby pozyskiwania wody, odnajdywanie dziko rosnących roślin jadalnych, nauka rozniecania ognia oraz podstawy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty uczą także współpracy z innymi uczestnikami grupy oraz odpowiedzialności za siebie, za innych oraz za środowisko przyrodnicze.